Letošní husky tábor se konal 28. 4. - 1. 5. 2017 na polním letišti v Horách u Karlových Varů. Bohužel nám odsouhlasený termín 5. 5. - 8. 5. překazilo KSP se svou výstavou s mezinárodními rozhodčími a bonitací. Termín jsme měnili na poslední chvíli a tak spoustu lidí nedorazilo. Celkem se zúčastnilo 41 lidí se 109 psy.

 Program tábora byl zaměřen jako vždy na zábavu a ponaučení pro začátečníky v chovu plemen SH a ČHP. V pátek byla otevřena tréninková trať na 5,5km a večer proběhla schůze SH klubu.

 V sobotu byl připraven mini dogtrekk na 6 a 12km. Na trati se soutěžilo v rychlosti, ale i znalosti plemen. Na pěti kontrolních stanovištích si startující vyzkoušeli jízdu na koloběžce a tahání káry. Na dalších stanovištích si zopakovali znalosti otázkami ze soutěžního řádu, zdravovědy a znalosti standardu plemen SH a ČHP. Pro příchozí byly otázky upraveny pro ostatní plemena.

Výsledky Doktrekking

 V neděli proběhly klasické závody psích spřežení v kategoriích CC, BKJ, SC, A, C a dětská CC kategorie.

Výsledky Závody psích spřežení

 Během tábora bylo možné si nechat napravit pejska Dornovou metodou od Soni Svobodové.

 O suvenýr v podobě hrníčku s vlastní fotografií se postaral stánek Fotodárečky Honzy Šedivého. Firma ManMat zde měla svůj stánek s potřebami pro pejsky.

 O ceny do soutěží se postarali hlavní sponzoři: Manmat, Kennel‘s Favourite, Siko koupelny. 

Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě tábora:

 Krušnohorský sportovní klub – zapůjčení značení tratě, Václav Zetek  zapůjčení čtyřkolky, Míša Semeráková – ceny do závodu, Daniel Kupčák  ceny do závodu, Denisa Válková  diplomy, Andrea Soukupová  ceny do závodu, pořadatelé  za pomoc s organizací.

 Osobně si myslím, že se tábor povedl a i přes malou účast jste si užili prodloužený víkend.

 Děkuji všem zúčastněným.

 

Petr Gurega