Srdečně vítejte na oficiálních stránkách zájmového sdružení

Siberian Husky Klub CR

  Jsme rádi, že Vás zájem o nádherné plemeno Sibiřský husky dovedl až k nám.

 Přejeme příjemné strávení chvil mezi námi a budeme rádi, když se sami aktivně připojíte! Uvítáme Vaše názory, připomínky či nápady, takže neváhejte a zapojte se do diskuzí či napište mail.

 Siberian Husky Klub  Czech republic je zájmové sdružení, ve kterém je místo pro všechny, kdo mají rádi a jsou příznivci Sibiřských husky, ať už někoho baví více vystavovat, někoho závody a někdo má huskounka doma jen jako věrného přítele. V naší členské základně je stále přes 30 členů. Pořádáme různá setkání jako například Husky tábor, Den dětí v Kladně, Mikulášskou na Benecku a Husky procházky po celé ČR. Mimo tyto akce se také setkáváme na oficiálních závodech a výstavách. Plánujeme oceňování úspěšných závodníků i vystavovatelů a také různé soutěže.

 SHK CR jako takový vznikl v únoru 2003 a pokoušel se získat statut chovatelského klubu, bohužel se to nepodařilo, a tak se stal zájmovým sdružením. Pokud nám chcete s tímto úkolem pomoci, připojte se!

Posláním našeho klubu je:

  1. Popularizace plemene Sibiřský husky a celková osvěta pro veřejnost. Zejména, co se týče záchrany původních pracovních vlastností SH spolu se zachováním exteriérových vlastností.
  2. Postupné vylepšení chovu plemene Sibiřský husky v ČR na světovou úroveň
  3. Pořádání klubových setkání, přednášek, výstav, agility, soutěží a jiných klubových akcí
  4. Činnost spojená s výstavami a sportem psích spřežení a jejich propagaci
  5. Spolupráce se zahraničními kluby, chovateli, mushery a vystavovateli
  6. Podpora Seveřanů v nouzi